LG E7 OLED – A világ legjobb tévéje

Home Archívum Hírek archívum LG E7 OLED – A világ legjobb tévéje

Ma már tökéletesen látszik, hogy az LG jól döntött évekkel ezelőtt, amikor úgy határozott, hogy maximális prioritást ad az OLED fejlesztéseknek. Ugyanis 2017-ben ott tartunk, hogy szinte minden valamirevaló gyártó kínálatában az LG OLED panelekkel szerelt készülékek jelentik a “plafont”. Ez egyrészt jó a dél-koreai cégnek, másrészt viszont óriási kihívás elé is állítja őket, hiszen a versenyelőnyüket e területen csak úgy tudják megtartani, ha különleges, és sok extrát nyújtó modellekkel tudnak színre lépni.

Nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ezt a feladatot sikerült megoldaniuk, hiszen a vállalat termékpalettáján több olyan OLED televízió is megtalálható, amelyről a vetélytársak még csak álmodhatnak. A papírvékony, szó szerint hajlítható W7 Wallpaper mellett ilyen mostani tesztünk alanya az E7 is, amely egy komplett Dolby Atmos támogatású, beépített hangprojektorral rendelkezik.

 

lg_e7_szoba 640x380.jpg

 

Ismerős forma

 

A külsőt tehát alapvetően meghatározza az említett, integrált soundbar, amelyet ezúttal is a képernyő alatt helyeztek el. E megoldásnak köszönhetően nincs külön nyak, és talp, hiszen ezek szerepét is a hangrendszer tölti be, amely magán hordozza a tv egész súlyát. Az OLED panelek jóval egyszerűbb felépítésűek, mint folyadékkristályos rokonaik, így azoknál jelentősen vékonyabbak, és ez itt is megnyilvánul, hiszen a termék annyira vastag, mint egy átlagos okostelefon!

 

lg-e7-oled-tv-soundbar detail 640x380.jpg

 

Az OLED65E7V a Picture-on-Glass formatervezési irányzatba tartozik, ami azt jelenti, hogy a rendkívül keskeny kávákon ezúttal is túlnyúlik a panel elé épített hajszálvékony üveglap, amely olyan hatást eredményez, mintha kristályok öveznék a kijelzőt.

 

65e7-pic-on-glass DETAILS 640x500.jpg

 

A be- és kimenetek ezúttal is a hátlapon kaptak helyet, egészen pontosan négy darab, 4K/60p jelek továbbítását biztosító HDMI 2.0, három USB (1x 3.0, 2x 2.0), Ethernet, digitális optikai audió kimenet, és egy fejhallgató (3,5 mm) kimenet található rajta. Magától értetődően rendelkezik beépített WiFi egységgel (802.11 ac), Bluetooth adapterrel, digitális tunerekkel (DVB-T2/DVB-C/DVB-S2) és a fizetős műsorok megtekintéséhez elengedhetetlenül szükséges CI+ olvasó sem hiányzik róla.

 

lg_e7_hatlap 640x380.jpg

 

Döbbenetes képminőség

 

Arról nem nagyon lehet vita, hogy a képminőség tekintetében az OLED verhetetlen. Az LG-nek idén még ráadásul sikerült rátenni még egy lapáttal, és eddig sohasem látott magasságokba növelték a maximális fényerőt, ami a nagy dinamikatartományú, azaz high dynamic range (HDR) tartalmak megjelenítése során kulcsfontosságú. Néhány más gyártóval ellentétben az LG odafigyelt arra, hogy a készülékei az összes HDR szabvánnyal, így tehát papíron a legjobb minőséget biztosító Dolby Visionnal is képesek legyenek együttműködni. Sőt bekerült a kínálatba a Hybrid Log Gamma is, ami azt jelenti, hogy a készülék minden egyéb külső eszköz üzembe helyezése nélkül képes lesz a 4K felbontású HDR tévéadások vételélre!

A televízióba épített 4K HDR OLED panel a csúcskategóriát képviseli, és ezt a mérések is bebizonyították.

 

E7 dolby atmos all in white 640x500.jpg

 

Az beigazolódott, hogy a kontrasztarány végtelen, ugyanis a feketeszint mértéke 0,0 cd/m2 volt, tehát a készülék képes a tökéletes éjfekete megjelenítésére! A színek természetesek, ahol arra van szükség ott visszafogottak, ám ahol arra, ott perzselően élénkek. A végeredmény ennek köszönhetően teljesen valósághű, ha sikerül hozzájutni valamilyen nagy felbontású és nagy dinamikatartományú filmhez.

Mivel nincs háttérvilágítás, hiszen a fény magukban a pixelekben keletkezik, ezért nem is kell számolni a LED LCD modelleknél mind a mai napig előforduló felhősödéssel. Az OLED technológiára épülő modelleknél korábban bizony gondot jelenthetett a mozgásmegjelenítés. Ám ezt mostanra teljesen megoldották, így még a legakciódúsabb jelenetek közben sem kell akadozással számolni. Az évek során kiderült, hogy sokan használják játékra is az OLED televíziójukat, erre az E7 is tökéletesen alkalmas, hiszen az ebben kulcsszerepet játszó input lag kellően alacsony, mindössze 34 ms. Rossz minőségű források, tehát például az SD tévéadások esetén enyhe zajosodás előfordulhat, viszont ezen valamennyire lehet segíteni a Zajcsökkentés képjavító opció aktiválásával.

 

lge7 top picture 640x380.jpg

 

Beépített hangprojektor!

 

A készülékbe épített soundbar már a bekapcsolást megelőzően sejtetni engedte, hogy itt a megszokottnál jobb hangminőségben lesz részünk, és a modell nem is okozott csalódást.  Már maga pusztán az, hogy a hangszórók nem rejtettek, hanem éppen hogy direkt a nézők felé fordulnak magában elég lenne ahhoz, hogy lefőzze a legtöbb vetélytársát. Itt ráadásul egy egész komoly kis szett mellett tették le a voksukat a tervezőmérnökök, hiszen egy 4.2 csatornás, saját mélysugárzókkal ellátott hangprojektorral rendelkezik a televízió. A maximális kimeneti teljesítménye 60 watt, tehát a hangerőre sem lehet panasz. A televízióknál kritikusnak számító mély hangok is tisztán, erőtejesen dörrennek meg, a dinamika átütő. A sztereó hangteret szépen megteremti, és képes a Dolby Atmos 3D térhatású hangzás létrehozására.

Hanghibák, statikus vagy rezonanciából fakadó zörejeket nem tapasztalni, de ez igazából nem okozott egyáltalán meglepetést, hiszen az LG-nél mindig nagyon odafigyeltek arra, hogy ilyen problémákba ne fusson bele a felhasználó. A modell hat előre programozott hangmóddal rendekezik (Normál, Clear Voice, Zene, Mozi, Sport, Játék), amiket már előzetesen a különféle típusú tartalmakhoz optimalizáltak.

 

lg_e7_hangprojektor 640x380.jpg

 

Mindenesetre ha valakinek ezek közül egyik sem nyerné el tetszését, még mindig a saját ízléséhez igazíthatja a magas-, középtartományú- és mély hangok arányát.

A készülék megkapta az optikai hangszinkronizáció névre hallgató funkciót, amely akkor jön jól, ha a kép el lenne csúszva a hanghoz képest, hiszen ezzel a szolgáltatással ez könnyen orvosolható. Természetesen innen sem hiányzik az LG egyik exkluzív extrája a Magic Sound Tuning, amely a távirányítón található mikrofon segítségével egyetlen gombnyomásra a szoba egy kívánt pontjára koncentrálja a lehető legjobb minőségű megszólalást.  Érdemes megemlíteni, hogy a Bluetooth technológia révén képes a kompatibilis hangeszközökre, így például egy fejhallgatóra vezeték nélküli úton továbbítani a hangot egy rövid párosítási eljárást követően, ami igen kényelmes, és elegáns megoldás.

 

LG OLED 55e7-gorgeous-pic 640x500.jpg

 

Felhasználóbarát kezelés sok extrával

 

Az LG saját fejlesztésű webOS smart platformjának 3.5-ös verziójára épül eme OLED televízió kezelése. Az alapokon szerencsére nem változtattak, így továbbra is rendkívül átlátható, gyors,stabil és könnyen kezelhető a magyar nyelven is kommunikáló rendszer. Minden egyes paraméter és funkció hamar meglelhető, a helyes használatukról pedig rövid, olykor illusztrációkkal is